Klimontowianka Klimontów - strona oficjalna

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

IV Liga part 2
Ładowanie...

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Słownik Kibica

Słownik kibica

Ultras kibic zajmujący się oprawami na stadionach (race, stroboskopy, serpentyny, flagi, sektorówki), a także zorganizowanym dopingiem.

Młynowy osoba prowadząca doping.

Chuligan (od ang. Hooligan) – osoba, która atakuje wrogich kibiców, ale także, która stanie w obronie, gdy obca grupa atakuje. Nazwa pochodzi od Patricka Hooligana – kibica z Londynu. Istnieje kodeks chuliganów i liga chuliganów.

Piknik jest to rodzaj kibica, którego głównym celem jest przyjść na mecz w celu tylko jego obejrzenia i zjedzenia kiełbaski. Jest z drużyną tylko wtedy, kiedy jej idzie dobrze. Jak rozpoznać kibica – piknika? Nie śpiewa podczas meczów, uważając to za wielki wstyd i poniżenie. Kiedy ktoś wstanie przed nim, krzyczy „siadaj”. Często ma trąbkę małyszówkę i trąbi wnerwiając ludzi dookoła. Większość z nich przychodzi tylko na najważniejsze mecze w sezonie. W każdym klubie kibiców – pikników jest około 70%.

Fanatyk – kibic, dla którego klub jest nałogiem. Nie opuszcza żadnego meczu, jeździ wszędzie za drużyną. Najczęściej pokrywają się z nimi ultrasi i chuligani.

PZPN Polski Związek Piłki Nożnej – ludzie zajmujący się bezpodstawnym karaniem kibiców karami finansowymi i zakazami (np. za wywieszenie transparentu „ZAWISZA jest tylko jeden – IV-ligowy”). Wróg nr 2 po policji.

Wjazd z bramą najczęściej na stadiony wrogów, wyrwanie bramy i wbiegnięcie na trybuny bez płacenia biletu i kontroli.

Bojówka, Nabojka, Hools grupa chuliganów, walcząca w ustawkach oraz walkach nie umówionych.

Ustawka (grillowanie) – bójka z udziałem dwóch grup kibiców najczęściej z dala od stadionu i osób postronnych. Wyróżniane są dwa rodzaje ustawek – np. 5×5, 20×20 czy 50×50 osób. Drugi rodzaj to banda na bandę, bez limitu osób. Często można usłyszeć stwierdzenia: grillowano po 20 osób

Fana (flaga) dla kibica rzecz święta. Wieszana na płocie, symbolizuję siłę danej grupy. Zdobyta fana przeciwnej drużyny, zawieszana jest na fanie grupy, która ją zdobyła „do góry kołem” (do góry nogami), a następnie przez wiele grup palona.

Sektorówka największe z rodzajów flag. Składają się z wielu kawałków materiałów połączonych ze sobą, tworząc z daleka wzór. Największe sektorówki ważą kilkaset kilogramów, i przykrywają kilka sektorów.

Kartoniadarodzaj oprawy. Na każdym siedzeniu leży kwadratowy kawałek kartonika. Na hasło wszyscy podnoszą swoje kawałaki do góry tworząc widziany z daleka obrazek lub napis.

Pirotechnikanajciekawsza z form opraw. W skład wchodzą np. race, ognie wrocławskie. Zakazana od roku 2005 na stadionach. Kara za odpalenie wynosi 5000 zł.

Oprawa na oprawę składa się praktycznie wszystko: kartoniada, flagi na kijach, fany, sektorówki okazjonalne, śpiew kibiców, głośny doping. Każdy kibic jest jednym z tysięcy elementów oprawy, którzy jeśli wszyscy zgodnie będą współpracować, utworzą porządany efekt, np. ten z meczu z Wisłą Kraków.

Vlepka najczęściej kwadratowa naklejka klubowa o wymiarach np. 7x7cm lub podobnych. Występują także prostokątne. Przyklejana w różnych dziwnych miejscach na świecie, symbolizuje, że kibice danej grupy już tam byli. Wrogie vlepki zdrapuje się lub nakleja się na nie swojego klubu. Zdjęcie:

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Brak danych.

świętokrzyskie » IV liga

Chciałbyś/abyś aby na Zysmana powrócił doping?

Czy Klimontowianka w sezonie 2013/14 utrzyma się w IV lidze??

Najnowszy film

Klimontowianka - Ester (TM)

pon.